این مطلب ۱۵ بار خوانده شده
راه شهید سلیمانی دفاع از مظلومان است؛ این راه ادامه دارد

مساجد کردستان سیاه پوش شهادت سردار پر افتخار

مراسم گرامیداشت شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور اقشار مختلف مردم داغدار سنندج در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،در کرمان به دنیا آمده بود و در حوالی بغداد شهیدش کردند، اما انگار پدر کردستانی‌ها بود که اینطور سه روز است برایش عزاداری می‌کنند. امروز در مسجد جامع سنندج بسیاری آمدند و اشک ریختند، اما خالی نشدند، اصلاً گنجایش این غم کردستانی ها را هیچ کجا تحمل نمی‌کند. ساعت از ۹ گذشته و موج موج از اقشار مردمی که با این حضورها بیگانه نیستند، وارد مسجد جامع سنندج می‌شوند، هوا هم ابری است و هم سرمای زمستانی، اما جنس این غم از همان جنسی است که فرمود «لن تَبْرُدُ اَبَداً». انگار نه انگار که هوای سنندج، ابری و سرد است؛ مرد و زن، کودک و بزرگ، پیر و جوان خود را به محل ختم سردار دلها رسانده‌اند چرا که حاج قاسم سلیمانی را همه دوست داشتند. با مداحی که آغازگر این مراسم بزرگداشت بود اشک همه ی مردم سرازیر شد و دلهایشان به سوی حرم رفت چرا که فرزندان شهدای حرم بار دیگر یتیم شدند. دست هایشان با لبیک «یا حسین یا حسین یا حسین جان» بر سینه ناله و با شعار " توی رگ های ما غیرت ایرانیه،  نسل ما نسل قاسم سلیمانیه" و " نوکر زینبیم و لشکر زینبیم " اشک می ریختند.

راه شهید حاج قاسم سلیمانی دفاع از مظلومان است؛ این راه ادامه دارد

امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی عنوان کرد: مردم کردستان در سوگ شهادت سردار سلیمانی خود را صاحب عزا می دانند چون عاشق این شهید والامقام هستند و او را دوست دارند.

وی با تأکید براینکه شهادت سردار سلیمانی جهان اسلام را تکان داد و ضایعه بزرگی بود، گفت: خداوند به کار بردن کلمه موت را برای شهدا ممنوع کرده است چون شهدا نمیمیرند و زنده هستند.

ماموستا فایق رستمی افزود: افرادی همچون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در راه دفاع از شرف، ناموس و حیثیت ملت خود شهید می شوند و قرآن نیز در ۸۰ آیه به این موضوع اشاره کرده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی در برابر دین اسلام احساس مسؤولیت می کرد و در این راه نیز به شهادت رسید.

ماموستا رستمی ادامه داد: شهدا به ما درس عزت، کرامت و فداکاری هدیه کردند و با قطره قطره خون خود درخت امنیت و آسایش آب و خاک خود را آبیاری می کنند و پرورش می دهند.

وی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی انتقال درس آزادگی به جهان است، گفت: راه شهید سلیمانی راه دفاع از مظلومان و مستضعفان است و این راه همچنان ادامه دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.