این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
سخنان گهربار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در روز جهانی مسجد سال ۹۶

ما پیروزیمان را در جنگ هشت ساله مدیون مسجد هستیم.

ما پیروزیمان را در جنگ هشت ساله مدیون مسجد هستیم.
فارسی

مسجد حیات دینی، سیاسی و اجتماعی عالم اسلام   مسجد حیات دینی، سیاسی و اجتماعی عالم اسلام است . ما در عالم اسلامی سه نوع مسجد داریم و ثمره‌های این سه نوع مسجد را نیز می‌بینیم که در کشور ما نیز هر سه نوع نیز وجود دارد؛ مسجدی است که آگاه سازی و تربیت می‌کند و در دو بعد از اسلام دفاع می‌کند؛ یکی بعد فرهنگی و دینی و ایجاد رای در مردم برای مقابله با تهاجم فرهنگی که پیچیده‌تر از دیروز و وسیع‌تر و ناپیداتر شده است. این مسجد همزمان با مقابله، مدافع فرهنگی و ایثارگر و فداکار نیز تربیت می‌کند.

 تربیت مدافع فرهنگی، ایثارگر و فداکار در دولت‌ها و ساختارهای دولتی محقق نمی‌شود بلکه در مسجد محقق می‌شود ما پیروزیمان را در جنگ هشت ساله مدیون مسجد هستیم. البته منظور پیکره مسجد نیست، بلکه منظور امام جماعت است که امروز مقام معظم رهبری در راس امامان جماعات مساجد حضور دارند.  کارکرد یک مسجد دیگر ایجاد روح بی‌توجهی و بی‌انگیزگی در جامعه است امام جماعت این مسجد نگاه می‌کند به مامومین که ببینند از چه چیزی خوششان می‌آید آن وقت همان مطلب را می‌گوید.  سومین نوع مسجد  مسجدی که همچون ماشین است و ائمه تکفیری بر آن سوارند و نتیجه‌اش تولد داعش و جبهه النصره است.

 ما با دو درگیری و خطر مواجهه‌ایم خطر داخلی که فتنه مذهبی است و خطر خارجی که تهاجم گسترده‌ای است؛ ‌این دشمن کاری به تعداد نمازگزاران ندارد بلکه به محتوای که به نمازگزاران ارائه می‌شود کار دارد.

 در اردن و مصر مساجد بسیاری وجود دارند اما کمی آن طرفتر مردم از بی داروی و بی غذایی در غزه می‌میرند یک نوع بی خبری و بی خیالی در این مساجد وجود دارد.

 جسارت تشکیل حکومت اسلامی برای هویت بخشی به همه ارکان دین برجستگی‌ای خاص امام بود. خدمت امام(ره) با کار هیچ‌کس قابل مقایسه نیست اکنون ما در کشور خودمان با رشد الحاد گری و لااوبالی‌گری مواجهه هستیم چه کسی را باید مسئول بدانیم؟

 

 مسجد یک قرارگاه است

 اگر نگاه ما به مسجد به عنوان امام جماعت صرفا نگاه به محیط داخل مسجد باشد و بخواهیم فقط تعداد افرادی که داخل مسجد هستند را حفظ کنیم اشتباه کرده‌ایم و باخته‌ایم. مسجد مثل یک قرارگاه است و باید تمام اطراف مسجد را مد نظر قرار داد. بی حجاب، با حجاب، اصولگرا، اصلاح طلب، زن، مرد، کودک و ... که در اطراف مسجد زندگی می‌کنند را باید حول یک محور یعنی مسجد متمرکز کرد.

 وقتی یک فرد با چند شغل امام جماعت مسجد می‌شود و با خستگی به مسجد می‌رود چطور می‌تواند محیط اطراف مسجد را حفظ کند.

 ما شهدای زیادی داریم که ذبح شده‌اند خداوند بعضی وقت‌ها برای بزرگ کردن یک موضوع یک اتفاق و یک شخص را مطرح می‌کند ما باید از همه شهدای که ذبح شده‌اند تقدیر کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.