شناسه : 38920
دوشنبه, 06/24/1399 - 22:55
نویسنده : kordestan
فرمانده سپاه بیت المقدس در نشست راهبردی مجمع عالی بسیج:

نیروی بسیجی می تواند بخش عمده ای از مشکلات جامعه را حل کند

سردار حسینی گفتند نیروی بسیجی می تواند بخش عمده ای از مشکلات جامعه را حل کند زیرا جمع بزرگی از نخبگان، فرهیختگان، اندیشمندان پای کار انقلابی را در اختیار دارد.

سردار سید صادق حسینی صبح امروز در جلسه مجمع عالی بسیج استان کردستان که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج برگزار شد،اظهار کرد: بسیج یک مجموعه الهی و دارای اعتبار سیاسی و فرهنگی و برگرفته از انقلاب و روحیه عالی جهادی است و به شدت حامی مستضعفین است که در شرایط بحرانی، طوفان فکریش معجزه می کند و حلال مشکلات می باشد.

وی گفت: تفکر بسیجی امروز الگوی نهضت های آزادی بخش جهان است و مجمع عالی بسیج یکی از خلاقیت و نبوغ فکری و تحول خواهی بسیج است.

 فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر افزود: اسلام انقلابی با ظرفیت بسیج حرکت به سوی زندگی با شرافت برای آحاد مردم، عقلانیت،عدالت، معنویت و به کار گیری علم به منظور جهش تولید و رونق اقتصادی و رفاه ملی و شکوفایی دانش را هدف خود کرده است.

سردار حسینی عنوان داشت: نیروی بسیجی می تواند بخش عمده ای از مشکلات جامعه را حل کند زیرا جمع بزرگی از نخبگان، فرهیختگان، اندیشمندان پای کار انقلابی را در اختیار دارد.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عنوان داشت: یکی از بازوان پر قدرت نیروهای مسلح نیروهای بسیجی هستند چرا که برکات این نهاد ارزشمند را در چهل سال انقلاب در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، دینی و مذهبی تجربه کرده ایم.

وی بیان داشت: در موضوع اقتصادی، محرومیت زدایی، اردوهای جهادی، خدمات پزشکی، رسیدگی به مناطق محروم، حاشیه نشینی، رفع بیکاری، تولید علم، کارآفرینی، کمک به محرومین، توسعه کشاورزی و دامپروری، صنایع دستی و مشاغل خانگی، احداث خانه های محروم و خدمات عمرانی از جمله اقداماتی است که کارگروه ها و مجامع عالی بسیج در دستور کار دارد.

سردار حسینی گفت: در حال حاضر در استان کردستان 860 کارگاه و صنایع تولیدی وجود دارد که 501 مورد فعال و 210 مورد نیمه فعال و 149 مورد هم راکد است که بسیج می تواند در فعال کردن این مراکز و به درآوردن چرخه اقتصادی آنها کمک شایانی داشته باشد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر افزود: حل مشکل کولبران، فعال نمودن بازارچه های مرزی، فعال نمودن معادن موجود در استان از برنامه هایی است که در کارگروه اقتصادی در دستور کار نیروهای نخبه بسیجی قرار دارد.

سردار حسینی تصریح کرد: واحدهای صنعتی ما اگر به توان و ظرفیت واقعی تولید خود برسد در کنار توسعه اقتصادی می‌تواند به امر اشتغال‌زایی هم کمک کند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آسیب‌های اجتماعی، تقویت طرح‌های کمک به محرومین، مبارزه با فساد اداری، اخلاقی و غیره جز برنامه‌ها و اهداف اصلی بسیج در سطح استان است.

وی خاطرنشان کرد: رصد و پیگیری جریان‌های سیاسی، ایستادگی در مقابل دشمنان، تلاش برای تقویت جریان‌های انقلابی ناب و آگاهی‌بخشی به جامعه هم از اهداف و برنامه‌های بسیج در عرصه سیاسی است.

سردار حسینی به موضوع اجتماعی و رصد نیروهای بسیجی در این گروه اشاره کرد و بیان نمود: ارائه راهکار حل مشکلات اجتماعی مانند: طلاق، اعتیاد، بیکاری، خودکشی و سبک زندگی و تقویت طرح های کمک به محرومین و ازدواج آسان و مبارزه با فساد جزو برنامه های بسیج در حوزه فرهنگی بوده است.

وی گفت: تلاش برای وحدت و جلوگیری از تفرقه افروزی دشمن و اسلام ستیزی و دین گریزی و کمک به دولت جهت ارائه راهکارهای عملیاتی برای پیشبرد اهداف این انقلاب در حوزه دینی می باشد.

سردار حسینی افزود: مجمع عالی بسیج و ظرفیت بسیج باید در اجرای بیانه ای گام دوم انقلاب استوار و با اقتدار عمل کند.

سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه با تشکر از حضور بسیاری از مسئولین در این مراسم و انتقاد تند از توفیق حضور  پیدا نکردن نمایندگان انتخابی مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: حال که نمایندگان در تمامی حوزه ها به عنوان وکیل و نماینده مردم در مجلس حضور دارند باید شنونده خواسته ها و  مطالبات مردم باشند که این سعادت امروز نصیبشان برای حضور در این جلسه نشد و این انتقاد تندی است بر این نمایندگان چرا که آنان متعهد به در کنار مردم بودن و تلاش برای تأمین امنیت آنان هستند.

وی در پایان عنوان داشت: ما برای امنیت و آسایش، رفاه و نشاط  جامعه در کنار مردم خواهیم بود و تلاش خواهیم کرد تا به اذن الله مشکلات این استان با کوشش و تلاش مسولین جهت رفاه مردم عزیز صورت پذیرد.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید