شناسه : 49474
شنبه, 12/16/1399 - 09:14
نویسنده : kordestan
نماز جمعه کردستان

نماز جمعه در مساجد کردستان برگزار شد

 ماموستا معروف خالدی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: دنیا مزرعه آخرت بوده و هرگونه عملکردی که داشته باشیم باید نسبت به عاقبت آن پاسخگو باشیم.

 ماموستا معروف خالدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: دنیا مزرعه آخرت بوده و هرگونه عملکردی که داشته باشیم باید نسبت به عاقبت آن پاسخگو باشیم.

وی افزود: اسلام جامع ترین برنامه زندگی را به پیروان خود ارائه کرده است لذا مسلمانان باید با تأسی از این آموزه های هویت بخش در جامعه به نقش آفرینی بپردازند.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: کمک به نیازمندان از جمله مواردی است که اگر توسط افراد متمول جامعه مورد توجه قرار گیرد شاهد کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهیم بود.

ماموستا خالدی افزود: در این بازه زمانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد آسیب دیدن بسیاری از مشاغل هستیم باید تلاش ها برای رفع دغدغه های معیشتی مردم افزون شود.

وی اظهار کرد: از دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمت رسان انتظار داریم که رفع دغدغه های معیشتی مردم را در اولویت قرار دهند.

ماموستا خالدی در ادامه خطبه های این هفته بر رعایت موازین اسلامی در تمامی عرصه در جامعه تاکید کرد و گفت: ملاک برتری انسان ها به میزان عمل صالح آن ها بستگی دارد و عزت دنیا و آخرت با عمل به دستورات الهی محقق می شود.

ماموستا جمال کریمی، امام جمعه موقت بانه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، ضمن تبریک به مناسبت چهاردهم اسفند مصادف با تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) روز احسان و نیکوکاری اظهار کرد: نعمت های الهی را باید در راه خدا صرف کرد و همانطور که در روایات آمده است صدقه باعث ماندگاری و برکت مال می شود و باید یک رزق پایدار داشته باشیم که این رزق، نعمت خدا است، رزق و قلب انسان ارتباط نزدیکی با هم دارند و اگر نیت انسان این باشد که رزق الهی را با افراد دیگری تقسیم کند، قطعا خداوند متعال برکت های زیادی را وارد زندگی آن شخص خواهد کرد.

 وی افزود: آنچه مهم است این است که فرد خیر و حامی، هدف اصلیش جلب رضای خداوند باشد چون هیچ پاداشی با پاداش‌های سرای آخرت قابل قیاس نیست، دستیگری از نیازمندان به هر میزانی که توان و وسع آن را داریم چه مالی و حتی معنوی بسیار خوب است، زیرا نباید کمک به نیازمندان را فقط در مسایل مالی خلاصه کرد.

ماموستا کریمی بیان کرد:  بسیاری از مردم هنگامی متوجه آثار بسیار مهم و برکات صدقات می‌شوند که کار از کار گذشته است؛ یعنی وقتی از دنیا رحلت کرده و یا در هنگام احتضار و مرگ هستند و پرده‌ها کنار می‌رود و حقایق هستی را می‌بینند، در آن هنگام درمی‌یابند که صدقه تا چه اندازه مهم و تأثیرگذار بوده است پس تا فرد در قید حیات است مال خود را ببخشد نه انتظار داشته باشد که فرزندانش بعد از فوتش اینکار را انجام دهند از همین رو، اگر امکان داشته باشد تا تنها یک کار انجام دهند، آن کار همان صدقه دادن است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید