شناسه : 60205
شنبه, 04/26/1400 - 07:20
نویسنده : kordestan
امام جمعه سنندج:

حج نماد عظمت مسلمین است/ شورای نگهبان حافظ قوانین متقن اسلامی

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج گفت: کنگره عظیم حج نماد عظمت مسلمانان و تجلی همبستگی جامعه اسلامی است.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج با تبریک سالگرد تأسیس شورای نگهبان اظهار کرد: این نهاد انقلابی جایگاه مهمی در صیانت از اجرای احکام اسلامی در جامعه بر عهده دارد.
وی افزود: شورای نگهبان تضمین کننده اجرای احکام اسلامی بوده و طی چهار دهه از عمر این نهاد شاهد عملکرد مهم و قابل تقدیر آن هستیم.
امام جمعه سنندج در ادامه خطبه های این هفته با اشاره به حلول ماه ذی الحجه اظهار داشت: آداب و مناسک حج سرشار از پیام ها و آموزه هایی است که باید همه مسلمانان با دقت هر چه بیشتر به آن بنگرند.
ماموستا رستمی افزود: اتحاد و همبستگی مسلمین یکی از پیام های کنگره عظیم حج به جهانیان است و دشمنان اسلام همواره در ایام حج دچار درماندگی و عصبانیت می شوند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم هرچه زودتر همه گیری ویروس کرونا در جهان اتمام یابد و شاهد برگزاری فریضه حج و حضور میلیونی مسلمانان در این کنگره عظیم باشیم.
امام جمعه سنندج در پایان خطبه های این هفته از نمازگزاران سنندجی خواست که تمامی آداب و سنن ویژه عرفه و عید قربان را به صورت کامل انجام داده و زمینه آشنایی نسل جوان جامعه را با این آیین ها فراهم کنند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید