شناسه : 68162
دوشنبه, 07/05/1400 - 21:30
نویسنده : kordestan
در هفته دفاع مقدس انجام شد؛

اعزام دو اکیپ پزشکی به مناطق محروم بیجار در قالب طرح شهید رهنمون

همزمان با هفته دفاع مقدس به همت بسیج جامعه پزشکی دو اکیپ پزشکی طرح دکتر رهمنون به مناطق محروم شهر پیرتاج بیجار اعزام شدند.

بالا بردن سطح سلامت و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی عادلانه و فراگیر آحاد مردم به خدمات بهداشتی درمانی مناسب بود یکی از اهداف والای انقلاب اسلامی است که در طی چند سال گذشته بسیج جامعه پزشکی با الگو گرفتن از رشادت رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس وارد گود شده و کمک قابل توجه ای به دولت نموده اند.اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم یکی از اقدامات مهم سپاه بیجار در راستای محرومیت زدایی در روستاهای این استان است.

فرمانده سپاه بیجار در مراسم اعزام اکیپ پزشکی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی و میراث معنوی برای ملت ایران است.
وی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: یکی از برنامه های این روز در شهرستان بیجار اعزام اکیپ پزشکی شهید رهنمون به منطقه محروم شهر پیرتاج و روستاهای تابعه است که در کنار این اکیپ پزشکی یک اکیپ جهادی کلینیک دامپزشکی نیز در روستاهای شهر پیرتاج به مدت یک روز خدمات رسانی دارند.
میرآقایی اعلام کرد: این اکیپ پزشکی درمانی دارویی به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه بیجار ، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی شامل پزشک عمومی، متخصص زنان ، پرستار، ماماء ، کارشناس تغذیه است که در قالب ویزیت رایگان و غربالگری به مردم روستاهای محروم شهر پیرتاج خدمات رسانی می کنند.
فرمانده سپاه بیجار با بیان اینکه مردم ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب در محرومیتهای بسیاری زندگی می‌کردند، افزود: امروز شاهد هستیم که به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران حتی در دورترین نقاط و محروم‌ترین مناطق مردم ایران از امکانات مناسب برخوردار هستند.
وی خاطر نشان کرد: این اکیپ به مدت یک روز به بیش از 500 نفر از مردم مناطق محروم این چهار روستا خدمات رسانی می کنند.
 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید