شناسه : 70569
چهارشنبه, 07/28/1400 - 11:42
نویسنده : kordestan
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

سردار سلیمانی اتحاد جهان اسلام را احیا کرد


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان: سردار سلیمانی لشکر بزرگی از کشور‌های اسلامی را ساماندهی کرد و توانست اتحاد از دست رفته دنیای اسلام را در عصر حاضر احیا کند.

سردار سیدصادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان روز سه‌شنبه در همایش نقش "شهید سلیمانی" در وحدت جهان اسلام و آزادی قدس، اظهار داشت: ولادت نبی مکرم اسلام، نقطه شروع و طلوع خورشید آزادی و رهایی انسانهاست که جهان بعد از قرن‌ها هنوز از پرتو معنوی آن بهره‌مند است.

سردار حسینی با بیان اینکه نبی مکرم اسلام (ص) اسوه اخلاق نیکو هستند، افزود: شیوه عمل و قدرت بیان ایشان، مردم را در عصر جهالت جذب مکتب اسلام کرد و امروز نیز اسلام در سایه سار بهره‌گیری از آیات قرآن و شخصیت خود پیامبر اکرم (ص) انقلابی بزرگی در جهان و تحول عظیمی در افکار ایجاد کرده که هر روز در حال گسترش است.

او با تاکید بر اینکه وحدت آفرینی پیامبر نور و رحمت تنها برای جامعه اسلام نبود، اظهار داشت: این وحدت تنها مشمول جامعه مسلمانان نبود و همه پیروان ادیان نیز در سایه اسلام به امنیت و آرامش رسیدند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان  از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان عامل واقعی وحدت در زمان حاضر نام برد و افزود: در حالیکه استعمار و استکبار جهانی سعی داشت تا با شکاف‌های قومی و مذهبی، معادلات منطقه را به نفع خود تغییر دهد، سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی با تکیه بر نقاط اشتراک اسلامی یعنی دین، قرآن، قبله، پیامبر، معاد و حب اهل بیت (ع) عامل تقویت اسلامی شود.

سردار حسینی عمل به شیوه پیامبر اکرم (ص) را رمز موفقیت سردار سلمیانی در اتحاد جهان اسلام برشمرد و گفت: حاج قاسم با آراستگی به اخلاق نبوی جان خود را در راه حفظ وحدت امت اسلامی فدا کرد و با بهره گیری عملی از مکتب پیامبر (ص)، انسجام بی نظیری ایجاد کرد که کشور‌های سوریه، عراق، یمن، لبنان و فلسطین از بعد جهادی و عقیدتی علیه دشمن متحد شدند و درس واقعی وحدت را پیاده کردند.

او با بررسی ابعاد شخصیت جهادی، میدانی و فرماندهی بی بدیل سردار سلیمانی برای ایجاد یک اردگاه زیر پرچم اسلام کار بزرگ و بی نطیری بود که جز در مکتب نبوی نمی‌شود نظیر آن را یافت.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: سیره و روش سردار سلمیانی برگرفته از مواضع حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب بود که تعمیق اسلام ناب با محوریت امام راحل اتفاق افتاد و اتحاد جهان اسلام مهمترین سپر دفاعی و عامل شکست امریکا در منطقه شد.

سردار حسینی با تاکید بر اینکه اسلام مرز فیزیکی ندارد و حدود آن خط بین مسلمانان و دشمنان اسلام است، گفت: باید از فضای برادری و انسجام ایجاد شده برای دفاع از مکتب و اعتقاد و اسلام استفاده کنیم و اجازه ندهیم دست پروردگان استعمار از این فضا استفاده کنند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید